CB650F Anasayfa > Motosiklet > Naked > Cb650f

CB650F GENEL BAKIŞ
BİR SONRAKİ SEVİYEYE GEÇİN... Sportif naked
KOMPAKT VE HAFİF

2017 model güncellemesi olarak motor gücünde 3KW’lik bir iyileştirme yapıldı.Showa süspansiyonla donatılan motosikletin LED aydınlatmaları ile daha çarpıcı bir görünüm ortaya çıktı. Yenilenen tasarım ise motosikleti ön plana çıkararak daha sert ve agresif bir tutum sergiler.  

CB650F’in gövdesi; günlük kullanım, gezinti ve sportif sürüş gibi tüm kullanım türlerine uygun bir boyutta dizayn edilmiştir. Gövdesinin kompakt ve hafif bir motora sahip CB650F, motosikletle bir bütün olduğunuz hissini yaşatacak. Çevik manevra kabiliyetine sahip olmasının yanında, farklı zevklere sahip tüm motosiklet sürücüleri için dizayn edilmiş ergonomik bir oturma poziyonunu sizlere sunuyor. En önemlisi de, ABS fren sistemi ile sürücüye güvenlik hissini yaşatır.

AKICI VE MÜKEMMEL PERFORMANS

Honda, dört silindirli sıralı motor yapısının öncülerindendir. Geliştirdiğimiz, düşük ve orta devirlerde kolay kontrol edilebilen ve düzgün devirlenebilen, sıvı soğutmalı, sıralı 4 silindirli ve 650cc'lik bir motoru ile CB650F, tıpkı CBR650F gibi akıcı ve mükemmel performansı ile en iyi ürünlerimizden biri olarak gurur kaynağımızdır.

2017 model evrimi adrenalin seviyesini daha da artırmaktadır. Yeni CB650F daha fazla güç üretir ve çelik görünümüyle uyumlu daha güçlü bir ses çıkarır. Yeni tasarımı ve daha sert kullanımı ile göz ardı edilmeyecek bir ürün ortaya çıkarmaktadır.  

2017 model güncellemesi CB650F’nin motorunda, 11.000 dev/dak’da 67 kW azami güç çıkışıyla 3 kW’lik ekstra güç artışı sağlanmıştır. 9.000 dev/dak’dan sonra fark edilen bu artış yeni emme ve egzoz akışı yönetiminden kaynaklanmaktadır: kısa hava emme boruları, dört adet 32 mm’lik gaz kelebeği yuvalarını aşağı akışlı bir hava kutusundan besler (bu kutu da havayı daha büyük emme kanallarından çeker) ve yan tarafa yerleştirilmiş 4-1 egzoz, susturucu içinde çift geçişli (üç geçiş yerine) bir iç yapıya sahip olup geri basıncı düşürmektedir. Ayrıca, daha geniş bir son çıkışa sahiptir.

İkinci ile beşinci vites arasında daha kısa dişli oranlarına sahip olan yeni CB650F, bir önceki tasarımdan daha hızlıdır ve ikinci viteste, 60 km/s’lik bir hızlanmada 200 metrede 3 motosiklet uzunluğunda mesafe kat edecektir.

Sürüş pozisyonu hafif ileri taşınarak sürücüyü ön tekerleğe biraz daha yaklaştırmıştır. Yuvarlak gidon kolları optimize edilmiş iç ağırlıkları kullanır ve sürücü konforuna katkıda bulunmak için kauçuk montajlı desteklerle sabitlenmiştir. Selenin dar orta profili yere erişmeye yardımcı olur ve sele, titreşimi azaltmak için dikkatlice şekillendirilmiş (belli bir sertlikte) lastik takozların üzerine oturtulmuştur. Sele yüksekliği 810 mm’dir.

RENKLER